Drevprov 2015

Rörligt/särskilt drevprov 2015-10-01 – 2015-12-31

1. 1:a rå 54 ep D-cert, Vickerågens Leta SE38918/2013. Ägare: Johan Junestål, Mariestad
2. 1:a rå 52 ep, Trollkraft’s Giima SE26794/2014. Ägare: Tomas Helldén, Väring
3. 1:a rå 50 ep, Ovnsröret’s Onyx SE47134/2013. Ägare

4. 1:a rå 47 ep, Smen’s Kira SE13291/2014. Ägare Agne Hellstadius, Herrljunga
5. 1:a rå 47 ep, Kustfyrens Solo SE28562/2013. Ägare Stig Meijner, Habo.
6. 1:a rå 46 ep, Ovnsröret’s Onyx SE47134/2013. Ägare

7. 1:a rå 44 ep, Måsebo Luzen SE25068/2013. Ägare Leif Svensson, Skövde
8. 1:a rå 43 ep, Ubsola Tisa SE25460/2011. Ägare Bo Gustavsson, Floby
9. 1:a rå 42 ep, Måsebo Dumle SE28547/2013. Ägare Stefan Lund, Falköping

10. 2:a rå 50 ep, Vickerågens Leta SE38918/2013. Ägare Johan Junestål, Mariestad
11. 2:a rå 45 ep, Smen’s Kira SE13291/2014. Ägare Agne Hellstadius, Herrljunga
12. 2:a rå 39 ep, Kustfyrens Solo SE28562/2013. Ägare Stig Meijner, Habo.
13. 0, Ubsola Tisa SE25460/2011. Ägare Bo Gustavsson, Floby

Resultat ordinarie drevprov 15-18 november 2015

1. 1:a hjort 53 ep D-cert, J Ubsola Adam SE46334/2012. Ägare Kjell Svensson och Maria Nordström, Götene
2. 1:a rå, 51 ep J Dammforsens Simon SE41557/2012. Ägare David Andreae, Rackeby Degerberg, Lidköping
3. 1:a rå 48 ep J SE J(D)CH Ubsola Ansgar SE46336/2012. Ägare Maria Nordström, Götene

4. 1:a rå 48 ep SE J(D)CH SE U(D)CH Ubsola Agda SE46332/2012. Ägare Maria Nordström, Götene
5. 1:a rå 46 ep Teleborgs Ninja SE20301/2014. Ägare Anders Pettersson, Växjö
6. 1:a rå 46 ep Putte SE41080/2012. Ägare Karin och Jonas Magnusson, Varnhem

7. 1:a rå, 43 ep J Tr Nova SE44415/2011 Ägare Hans Hansson, Mellerud
8. 1:a rå 42 ep SE J(D)CH SE VCH Lyckobergets Star SE38264/2013. Ägare Harry Johansson, Mariestad
9. 1:a rå 42 ep J SE VCH SE U(V)CH Hälsingesvedjans Edgar SE38743/2011 Ägare Lisa Malmberg, Nossebro

10. 2:a rå 45 ep Smen’s Kira SE13291/2014 Ägare Agne och Ylva Hellstadius, Herrljunga
11. 2:a rå, 45 ep SE J(D)CH NO J(D)CH Övertorps Lakritz SE25082/2010 Ägare Hans Bourghardt, Särö
12. 3:a rå, 40 ep J Ubsola Orvar SE45912/2010. Ägare Jan-Erik Malmgren, Kristinehamn
13. 3:a rå, 40 ep, J Ovnröret’s Onyx SE47134/2013. Ägare Erik Andersson, Älmestad

 

Rörligt/särskilt drevprov 2015-01-01 – 2015-01-31

1.  1:a Rå 47 poäng Hälsingesvedjans Edgar SE38743/2011 Ägare: Lisa Malmberg, Nossebro
2.  1:a Rå 45 poäng Jagtmax’s Hö Kalle SE21175/2013 Ägare: Stefan Brinkenberg, Hjo
3.  1:a Rå 44 poäng Rödhakens Vera II SE18181/2013 Ägare: Sven Andersson, Gullspång

4.  1:a Rå 43 poäng Måsebo Luzen SE25068/2013 Ägare: Leif Svensson, Skövde
5.  2:a Rå 43 poäng Ubsola Orvar SE45912/2010 Ägare: Jan-Erik Malmgren, Kristinehamn
6.  2:a Rå 39 poäng Ubsola Orvar SE45912/2010 Ägare: Jan-Erik Malmgren, Kristinehamn

7.  3:a Rå 34 poäng Ubsola Adam SE46334/2012 Ägare: Morgan Schagerström, Lidköping
8.  0 poäng Hälsingesvedjans Edgar SE38743/2011 Ägare:Lisa Malmberg, Nossebro
9.  0 poäng Jaktsagans Ella Pejla SE56387/2012 Ägare: Anna & Tomas Ögnelod, Karlsborg
10. 0 poäng Ubsola Tisa SE25460/2011 Ägare: Bo Gustavsson, Floby