Drevprov 2014

Drevprov 2014-01-01 – 2014-01-31 (Rörligt/särskilt)

1.  1:a Rå 54 poäng D-Cert Dammforsens Simon SE41557/2012 Ägare David Andreae, Rackeby, Lidköping
2.  1:a Räv 53 poäng D-Cert Ubsola Ansgar SE46336/2012 Ägare: Maria Nordström, Götene
3.  1:a Hjort 53 poäng D-Cert Ubsola Leo S45561/2008 Ägare: Roland Fernström, Götene
4.  1:a Rå 52 poäng Fräsch & Sund Zäta S48524/2008 Ägare: Jörgen Lindquist, Alafors
5.  1:a Rå 47 poäng Botebäckens Ejton S52920/2005 Ägare: Ulf Tagesson, Lidköping

6.  1:a Rå 44 poäng Sally SE45022/2010 Ägare: Pär Lidén, Tvärred
7.  1:a Rå 44 poäng Sjöstadens Birka SE39773/2011 Ägare: Annelie och Mikael Bolin, Hjo
8.  1:a Rå 43 poäng Pysslas Glenn SE29168/2010 Ägare: Agneta & Sven-Åke Persson, Töreboda
9.  1:a Rå 42 poäng Sjöstadens Birka SE39773/2011Ägare: Annelie och Mikael Bolin, Hjo
10. 1:a Rå 42 poäng Rödhakens Tjalle SE16365/2012 Ägare: Gun & Bengt Högberg, Kristinehamn

11. 2:a Rå 42 poäng Klackebos Vicky SE17207/2010 Ägare: Elisabeth Köhl & Per-Henrik Fröjd, Mariestad
12. 2:a Rå 39 poäng Rödhakens Tjalle SE16365/2012 Ägare: Gun & Bengt Högberg, Kristinehamn
13. 2:a Rå 37 poäng Askemadens Ebbe SE36170/2012 Ägare: Uno Fröjd, Lidköping
14. 3:a Rå 40 poäng Trollkraft’s Elva SE32952/2010 Ägare: Johan Ljungné, Lerdala

Drevprov 2014-10-01 – 2014-12-31
1 1:a Rå 54 poäng D-Cert Dammforsens Simon SE41557/2012 Ägare: David Andrae, Lidköping
2 1:a Hj 53 poäng D-Cert Ubsola Ansgar SE46336/2012 Ägare: Maria Nordström, Götene
3 1:a Rå 47 poäng Trollkraft’s Elva SE32952/2010 Ägare: Johan Ljungné, Lerdala
4 1:a Rå 47 poäng Ubsola Torsten SE25462/2011 Ägare: Rickard Holst, Mariestad
5 1:a Hj 46 poäng Lyckobergets Star SE38264/2013Ägare: Harry Johansson, Mariestad

6 1:a Hj 46 poäng Måsebo Semlan SE34479/2010 Ägare: Martin Strandell, Hjo
7 1:a Rå 46 poäng Lyckobergets Star SE38264/2013 Ägare: Harry Johansson, Mariestad
8 1:a Rå 46 poäng Billingedalens Nosa SE47052/2010 Ägare: Jeanette Nilsson, Skövde
9 1:a Rå 45 poäng Dammforsens Simon SE41557/2012 Ägare: David Andreae, Rackeby, Lidköping
10 1:a Rå 45 poäng Kustfyrens Solo SE28562/2013 Ägare: Stig Meijner, Habo

11 1:a Rå 45 poäng Rödhakens Vera II SE18181/2013 Ägare: Sven Andersson, Gullspång
12 1:a Rå 45 poäng Ubsola Orvar SE45912/2010 Ägare: Jan-Erik Malmgren, Kristinehamn
13 1:a Rå 44 poäng Estetoms Alice SE40230/2012 (N05768/06) Ägare: Maria Nordström, Götene
14 1:a Rå 43 poäng Billingedalen’s Mayhem Carnage SE47051/2010 Ägare: Jeanette Nilsson, Skövde
15 1:a Rå 43 poäng Utorax Chaos SE23301/2011 Ägare: Jonas Ström, Mora

16 1:a Rå 42 poäng Ubsola Torsten SE25462/2011 Ägare: Rickard Holst, Mariestad
17 1:a Rå 42 poäng Billingedalens Nosa SE47052/2010 Ägare: Jeanette Nilsson, Skövde
18 2:a Rå 41 poäng Cordonis Tinka’s Axa S53461/2008 Ägare: Krister Ebjer, Skara
19 2:a Rå 41 poäng Trollkraft’s Elva SE32952/2010 Ägare: Johan Ljungné, Lerdala
20 0:a 44 poäng Lyckobergets Star SE38264/2013 Ägare: Harry Johansson, Mariestad
21 0:a 34 poäng Ubsola Adam SE46334/2012 Ägare: Morgan Schagerström, Lidköping
22 0:a 0 poäng Ubsola Tarzan SE25464/2011 Sture Andersson, Skara

Ordinarie Drevprov 2014-11-16—19
1  1:a Hare, 53p, D-cert Måsebo Sulan SE34477/2010. Ägare: Lennart & Lotta Strandell, Tibro
2  1:a Rå, 50 p Dammforsens Simon SE41557/2012. Ägare: David Andrae, Lidköping
3   1:a Rå 49 p Måsebo Rufza S27619/2009. Ägare: Annette Lilliestierna, Österskär
4   1:a Rå, 49 p Gravabekken’s Ee Spruxa SE25869/2014. Ägare: Jonas Woxlägd, Trångsviken
5   1:a Rå, 49 p Måsebo Semlan SE34479/2010. Ägare: Martin Strandell, Hjo

6   1:a Rå, 49 Ubsola Agda SE46332/2012. Ägare: Maria Nordström, Götene
7   1:a Rå, 48 p Lyckobergets Star SE38264/2013.  Ägare: Harry Johansson, Mariestad
8   1:a Rå, 48 p Måsebo Ruza S27618/2009. Ägare: Mark & Anna Strandell, Vara
9   1:a Rå, 47 p Råtassen’s Lyra SE56874/2011. Ägare: Lennart & Lotta Strandell, Tibro
10 1:a Rå, 47 p Ubsola Kalle S33490/2007. Ägare: Roger Bengtsson, Mariestad

11 1:a Rå, 46 p Utorax Chaos SE23301/2011.  Ägare: Jonas Ström, Mora
12 1:a Rå, 45 p Teleborgs Ladda SE20099/2013. Ägare: Walter Petersson, Växjö
13 1:a Rå, 45 p Ubsola Ansgar SE46336/2012. Ägare: Maria Nordström, Götene
14 1:a Rå, 44 p Estetoms Alice SE40230/2012 (N05768/06) Ägare: Maria Nordström, Götene
15 1:a Rå, 44 p Hälsingesvedjans Edgar SE38743/2011. Ägare:Lisa Malmberg, Nossebro

16 1:a Rå, 43 p Billingedalen’s Mayhem Carnage SE47051/2010. Ägare: Jeanette Nilsson, Skövde
17 1:a Rå, 42 p Ubsola Torsten SE25462/2011. Ägare: Rickard Holst, Mariestad
18 2:a Rå, 40 p Ubsola Tisa SE25460/2011. Ägare: Bo Gustavsson, Floby
19 2:a Hare, 40 p Klackebos Vicky SE17207/2010. Ägare: Elisabeth Köhl & P-H Fröjd
20 3:a Rå, 37 p Ubsola Adam SE46334/2012  Ägare: Morgan Schagerström, Lidköping

21 3:a Rå, 34 p Ubsola Orvar SE45912/2010. Ägare: Jan-Erik Malmgren, Kristinehamn
22 3:a Rå, 34 p Rödhakens Tjalle SE16365/2012. Ägare: Gun & Bengt Högberg, Kristinehamn
23 3:a Rå, 33 p Rödhakens Rambo SE30121/2011. Ägare: Gun & Bengt Högberg, Kristinehamn
24 0 p Måsebo Åzkbollen SE15281/2010. Ägare: Per Hagman, Falköping
25 Struken Ubsola Leo S45561/2008. Ägare: Roland Fernström, Götene