Är du våran nya medlemsansvarig? Eller vet du någon som skulle passa för den rollen? 
Uppgiften som medlemsansvarig är att ta kontakt med nya medlemmar, hälsa dem välkomna till klubben och kort beskriva vad vi i klubben gör för våra medlemmar och vart de kan hitta information om oss och våra aktiviteter. 
Som medlemsansvarig tar du även kontakt med medlemmar som lämna klubben för att tacka för deras tid som medlem och se om de är missnöjda, om det är något vi behöver eller kan ändra på. Eller så kanske de rent av tappat bort räkningen, glömt att betala osv. Anledningarna kan vara många, men ett trevligt samtal kanske får dem att vilja fortsätta vara medlemmar i våran aktiva klubb. 

Känns detta som något du skulle vilja göra? Eller känner du någon som skulle vilja göra detta? Eller har du fler frågor eller funderingar? 
Hör då gärna av dig på mail: kontakt@taxklubb.tuana.io

Några av alla våra medlemmar.